Dne 4. září 2010 byla i za nepřízně počasí slavnostně otevřena pěší stezka v Olomučanech. Hlavním realizátorem byla firma FPO s.r.o. Vybranými dodavateli, kteří odvedli kus skvělé práce, byli:

  • Ondřej Havlík z Olomouce - grafika a výroba informačních panelů a značení
  • Stolařství Neužil z Březiny - výroba a montáž setů lavic a stolů, laviček s opěradly a odpadkových košů
  • Školní lesní podnik Křtiny - Anna Fojtíková – osázení odpočinkových míst okrasnou zelení

Po proslovu hlavních organizátorů z firmy FPO s.r.o. Ing. Aleny Bohatcové a ředitele Ing. Ivo Dobiáška bylo slovo předáno starostovi obce Olomučany Jiřímu Baštářovi, který při této příležitosti pokřtil knihu historika Karla Machače o Olomučanech. Následoval přípitek a křest informační tabule pěší stezky, kterého se ujal ředitel Ing. Dobiášek. Než se průvod turistů vydal „po stopách“ směr Čertův hrádek, byla přestřižena šerpa Ing. Dobiáškem a místostarostou Smíškem a byl rozdán propagační průvodce stezkou.</>

Poté následoval pochod novou stezkou směrem na Čertův hrádek, z Čertova hrádku šli odvážlivci drsnějším terénem po zelené turistické stezce na Tetřeví studánku, z níž pak vedla opět nová stezka zpět do obce Olomučany. Stezka je značená žlutými stopami, má 6 zastavení s ponaučením, u kterých se dá posedět a odpočinout si.

Deštivé počasí narušilo odpolední program, který měl být plný her, hudby a tance. Nakonec se přeci jen zatancovalo se skupinou Reflex Rock, děti si zasoutěžily ve skládání puzzle a hodem na plechovky, pro všechny absolventy pěší stezky bylo připraveno občerstvení a na závěr byli vylosovaní 3 výherci v soutěži Tajenka pěší stezky.

Kontaktní údaje

FPO s.r.o.facebookSmetanova 299/4
678 01 Blansko
fpo@fpobk.cz
SEKRETARIÁT SPOLEČNOSTI
(+420) 516 418 763,
(+420) 777 738 452
PRODEJNA VÝPOČETNÍ TECHNIKY
(+420) 516 410 850

Ochrana osobních údajů